Kayhan Mah. İnönü Cad. Sönmez İş Sarayı, Daire 182 – Osmangazi/Bursa

iletisim@1pxsun.com – 0224 223 92 93 (10.00-17.30)

Yükselme Garantili SEO Ajansı

SEO

SEO hakkında okuduğunuz, bildiğiniz, duyduğunuz her ne varsa unutun. SEO’yu tek kelime ile açıklamak gerekirse..

local seo

Kısaca SEO Nedir?

SEO = İçerik

Bu demek oluyor ki bir web site en kaliteli içerik ile başka hiç bir çalışma yapmadan istediği yere gelir. (İstisnalar vardır elbette.) Bir çok kişi olmaz öyle site dışı bir şeyler de yapmak gerekir şunu sıkıştırmak gerekir bunu küçültmek gerekir orayı kesmek gerekir burayı dürtmek gerekir diyebilir. Ama bunların hepsi tırı vırı. Eğer bir içerik gerçekten kaliteli ise ve insanların ilgisini geçiyorsa o içerik bloglarda, forumlarda, sosyal medyada, haber sitelerinde kaynak gösterilere paylaşılır ve yine en başa dönecek olursak kaliteli bir içerik kendini zaten pazarlar. SEO budur.

Ayrıca SEO hakkında bir sürü ıvır zıvır bilgi almak için Vikipedi’nin https://tr.wikipedia.org/wiki/Arama_motoru_optimizasyonu sayfasına bakabilirsiniz.

seo nedir

SEO’nun Yerel İşletmelere Katkıları nelerdir?

  • Yerel müşteriler, yerel işletmeleri bulmak için artık internete geçiş yaptı. Yerel müşterilerin % 64’ü çevrimiçi arama motorlarını yerel işletmeleri bulmanın başlıca yolu olarak kullanıyor; insanların sadece% 28’inde eski kağıt dizinlerini tercih edilen yerel bilgi kaynağı olarak kullanıyorlar.
  • Yerel işletmeler için çevrimiçi arama sayısı her geçen gün bir önceki güne göre daha da artıyor.
  • Yerel arama pazarlaması oldukça hedefli ve zamanında yerel arama motorlarını ve çevrimiçi dizinleri kullanmak, işletmenizin aradığı tam noktada yerel müşterilere işinizi teşvik eder. Potansiyel bir müşteriyle bağlantı kurmak için daha sonra gerçekten ihtiyaç duydukları zamanı seçin.
  • Tüm yerel reklam kanallarının en yüksek dönüşüm seviyeleri Yerel dizin pazarlaması, diğer klasik reklam seçeneklerine göre daha yüksek dönüşüm oranına sahiptir – bazı dizinlerde% 50’ye kadar dönüşüm. Bu, 1’de 2 potansiyel müşteriye dönüştüreceğiniz anlamına gelir.
  • Mobil internet kullanımı büyümesi Daha çok sayıda yerel müşteri, dolaşırken en iyi yerel işletmeyi bulmak için cep telefonlarını ve mobil “uygulamaları” kullanıyor. Yerel SEO, potansiyel bir müşteriyi asla kaçırmamak için hem PC hem de mobil internet erişimini kapsar.
  • Büyük yatırım getirisi Yerel SEO’lu diğer reklamcılıkların (ör. Yerel gazeteler, broşürler vb.) Aksine, az miktarda israf vardır. Potansiyel müşterilere ihtiyaç duyduklarında, zamanında değil de değilken ulaşırsınız. Bu yerel SEO’yu hem etkin hem de düşük maliyetli yapar.
  • İşletmelerin yalnızca% 10’u Google Rehber yerel listelerini talep etmiştir. Çoğu yerel işletme henüz çevrimiçi pazarlamayla ilgilenmiyor. Bu, rakiplerinizin bilgeliğinden önce bir başlangıç ​​yapmanız için kapıyı açık bırakıyor ve daha rekabetçi hale geliyor. Demir sıcakken vurun.
  • En iyi yerel SEO fırsatlarının çoğu ücretsizdir (şimdilik!) Google Haritalar’da (Google Rehber olarak da bilinir) girişinizi talep etmek ve işinizi yüzlerce çevrimiçi işletme dizininde listelemek serbesttir. İşiniz için ücretsiz tanıtım, ancak sonsuza dek özgür olmayabilir.
  • Yerel gazete okur kitlesi% 40-80 azalırken, Daha az sayıda insan yerel gazeteleri okuyor. Yakın zamandaki rakamlar, bazı yerel gazetelerin son 20 yılda okurlarının% 80’ini kaybettiğini gösteriyor. Niye ya? Yerel halk, yerel haberlerinden dolayı internete girdiği gibi, en iyi yerel işletmeleri ve yerel fırsatları bulmak için de.
  • Yerel tüketicilerin% 70’i çevrimiçi ticaret incelemelerine güveniyor Ağız sağlığı, yerel işletmelerin başarısında büyük bir faktördür. Güvenilir müşterileri, işletmenizi çevrimiçi olarak incelemelerini ve yüzlerce yeni müşteriyi çekmelerini sağlayın.

Şimdi, arama motoru optimizasyonundan yararlanmanın ve rakiplerinizden sıyrılarak işinizi büyütmenin zamanı geldi.

Bir önceki yazımız olan Şirket ve Holdingler İçin Uzun Süreli SEO ve Reklam Çalışması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş