Özgün ve Kaliteli İçeriğin SEO İçin Önemi Nedir?

Google arama sonuçlarını listelerken yapılan aramaya göre ve web siteleri inceler ve web sitelerin SEO uyumuna bakar. Böylece sıralama oluşur. Ancak sıralama yaparken en büyük faktör özgün ve kaliteli içeriktir. Google, içeriğin ne kadar özgün, aramaya cevap veren ve ne kadar kaliteli olduğuna bakar.

Kaliteli ve Özgün İçerik Nedir?

Bir web sitesi ziyaretçi çekmek istiyorsa yapması gereken en önemli şey kaliteli ve özgün içerikle kullanıcıya ulaşmayı hedeflemesidir. Burada en büyük faktör ve etken bilgidir. İnsanlar bir şeyi Google’da aradığı zaman bir cevap bulmak ister ve bulduğu cevabın zırvalıktan ziyade aradığı şeye karşılık gelen ve en doğru bilgi olmasını ister. Bu demek oluyor ki Google doğru, kaliteli ve özgün içeriği insanlara doğrudan ulaştırmak istiyor. Özgün içerik web sitenizin kalbidir.

Özgün ve kaliteli içerikle dolu olan bir site ek bir çalışma yapmasa bile basit aramalarda kolaylıkla sıralamaya girebilir hatta ilk sıraya bile çıkabilir.

15 thoughts on “Özgün ve Kaliteli İçeriğin SEO İçin Önemi Nedir?”

  1. Sadece Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Foursquare veya State kullanan müşteri adaylarınız veya müşterileriniz için değil, aynı zamanda Google, Yandex veya Bing sıralamalarında üst sıralarda olmanız için de sosyal medya etkin bir yöntemdir.

    2006’dan itibaren 4 kat büyüyen sosyal medya etkisi, günümüzde her alanda kendini göstermektedir. İletişimin en güzel yöntemlerinden olan sosyal medya sayesinde markanızın etkinliğini arttırırken satışlarınızı da katlayabilirsiniz.

  2. ozgun ıceerık bana kalırsa kelımelerden degıl musterı olarak dusunulerek yazılması gerekır bana kalırsa makale yazdırmak yerıne bu ısı bılen bırıne yazdırmak sırketler aedeına daha mantıklı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir