Google Maps Danışmanlığı

Firmanızı Google Maps‘e eklememiz için bizimle iletişime geçin.

Google Maps’e Firma Nasıl Eklenir?

İnternet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen Google uygulamalarından biri de Google Maps yani Google Haritalar’dır. Dünya genelinde herhangi bir konumu bulmak için arama yapabileceğiniz Google Maps uygulaması aynı zamanda herhangi bir ülkede veya yerleşim biriminde 3 boyutlu olarak dolaşma olanağı da sağlıyor. Google Maps uygulaması gideceğiniz veya merak ettiğiniz yeri konumu, cadde ve sokaklarına kadar ayrıntılı bir şekilde, fotoğraflarla inceleme fırsatı sunuyor. Google Maps Street View ise daha küçük detayları inceleme fırsatını sunuyor. Restoran, bar, müze ve diğer küçük işletmeleri inceleme fırsatını da böylece elde etmiş oluyorsunuz.

google maps

Google Maps’e Nasıl Erişim Sağlanır?

Google Maps (Haritalar)uygulamasını kullanmak için bilgisayarınızda uygulamayı açmak, telefon ve tabletlerde kullanım içinse Google Maps uygulamasını indirmek gerekir. Fakat uygulama Apple Store Türkiye’de olmadığı için bu kanaldan indirme yapamazsınız. Uygulamayı yüklemek için izlemeniz gereken yol ABD hesabı kullanmaktır. ABD hesabı açmak içinse konum olarak ABD göstermelisiniz. Bu sayede uygulamayı indirdikten sonra kendi hesabınıza geri dönebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Google’ın uygulamayı güncelleyebileceğidir. Bu güncellemelerden haberdar olmak için belli sürelerle ABD konumlu hesabı kontrol etmeniz gerekir.

Google Maps İşlevselliğiyle Ön Plana Çıkıyor

Android ve iOS işlemcili cihazlarda kullanabileceğiniz Google Maps (Haritalar)uygulaması size günlük hayatınızda bir takım kolaylıklar sağlar. Örneğin, uygulamaya ev ve iş adresinizi kaydederek daha sonra tekrar tekrar bu adresleri girmenize gerek kalmayacaktır. Kaydedilen bu adresler arasında en uygun güzergahları uygulama sayesinde öğreneceksiniz.

Gideceğiniz herhangi bir yer hakkında bilginiz yoksa Google Maps size ulaşım yolları, cadde ve hatta ara sokaklara kadar detaylı bir inceleme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken bulmak istediğiniz yerin adresini yazarak arama yapmanız. Aradığınız konum harita üzerinde kırmızı ve sarı işaretçiler olarak gözükecektir.

Local SEO çalışmalarında da Google Maps kullanılır.

google maps'e iş yeri ekleme

İnternet Bağlantısı Olmadan Google Maps Nasıl Kullanılır?

Google Maps (Haritalar)uygulamasını internet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz. Bunun için internet bağlantısı varken arama yapmanız, aramanın ardından size gereken bilgileri sunan haritayı kaydetmenizdir. Eğer sokaklar  gibi daha ince detaylara ihtiyaç duyuyorsanız birkaç detaylı arama haritasını kaydedebilir, bu haritaları isimlendirerek gerekli olduğunda kolayca bulabilirsiniz.

Google Maps Başvuru

[contact-form-7 404 "Not Found"]